Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

ŻELE ENERGETYCZNE

( ilość produktów: 18 )

W sportach wytrzymałościowych nasz organizm wykorzystuje węglowodany jako źródło energii podczas ćwiczeń. Żele energetyczne mają za zadanie uzupełniać zapasy glikogenu w sytuacjach, gdy ze względu na intensywność ćwiczeń lub pogodę trudniej jest spożywać pokarmy stałe.

Żele energetyczne można podzielić na żele szybko wchłaniające i wolno wchłaniające.

Te o pośrednim wchłanianiu: to takie, które zawierają proste węglowodany pochodzące z różnych źródeł, takich jak dekstroza, sacharoza czy maltodekstryna. Dostarczają nam energii w krótkim czasie. Wolno wchłanialne zawierają węglowodany złożone, takie jak fruktoza. Istnieją również kombinacje pośrednie, które łączą oba rodzaje węglowodanów, takie jak żele Energy Up.

Różne rodzaje żeli mają inne właściwości dostosowane do każdego momentu spożycia. Najbardziej techniczne żele zazwyczaj zawierają aminokwasy lub BCAA, które zapobiegają wyniszczeniu mięśni i uczuciu zmęczenia, tak jak ma to miejsce w przypadku Energy Boost. Można je wybierać bez kofeiny lub z nią, zwykle wybiera się je z kofeiną w końcowych etapach intensywnych treningów lub zawodów.

A jeśli jesteś jednym z tych, którym trudno jest połknąć żel, to są takie, które zawierają wodę, dzięki czemu są bardziej płynną wersję, która również zapewnia dodatkowe nawilżenie - Hydro Gel.

Zalecany stosunek spożycia to jeden żel 40/60 g co 45/60 minut intensywnego wysiłku. I zawsze zalecamy wypróbowanie żelu na treningu i nie śpieszenie się z przyjmowaniem go po raz pierwszy na zawodach.

Oprócz tego w Victory Endurance mamy żele z magnezem, Magnesium Gel. Ten minerał jest znany sportowcom ze swoich korzyści w opóźnianiu zmęczenia mięśni, a także przyczynia się do równowagi elektrolitów w naszym ciele.

pixel