Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Odżywianie na dystansie 10 km

2022-02-26
Odżywianie na dystansie 10 km

Przedstawiamy praktyczny plan suplementacji w biegu na 10 km. Pamiętaj, że wskazówki są jedynie zaleceniami, które każda osoba powinna dostosować do swojej kondycji fizycznej.

Wypróbuj produkty zawsze podczas treningów, nigdy tego samego dnia co zawody. Działaj z głową i skorzystaj z najlepszych suplementów na swoją korzyść.

 

PRZED ROZPOCZĘCIEM:
ISO ENERGY: zapewnia ostatnie i niezbędne spożycie węglowodanów, minerałów i wody tuż przed zawodami. Bardzo techniczna formuła, która zapewnia: węglowodany o różnych indeksach glikemicznych (różne prędkości) w celu utrzymania odpowiedniego stężenia glukozy we krwi. Dodatkowo sole mineralne oraz glutamina (aminokwas antykataboliczny, opóźnia zmęczenie i zmniejsza ryzyko infekcji). 


ŻELE, BATONY I ŻELKI
:
przyjęcie węglowodanów jest niezbędne, zwłaszcza jeśli nie byliśmy w stanie załadować ich przed startem, w tym celu oferujemy kilka opcji:
- Baton Energetyczny około 45-30 minut przed startem.
- Jeśli wolisz inny format, możesz wziąć żelki wspomagające energię 30 minut wcześniej.
- Żel (Boost, Energia Up!, z kofeiną lub bez) bezpośrednio przed startem aby uniknąć hipoglikemii.


PODCZAS: Jeśli jest taka możliwość to pij na trasie.  

PO ZAWODACH: TOTAL RECOVERY -
 podstawowy produkt do rozpoczęcia regeneracji energii i mięśni natychmiast po aktywności fizycznej. Dostarcza węglowodanów o wysokiej glikemii, niezbędnych aminokwasów i glutaminy, przy stosunku 3/1 między węglowodanami i białkami, co według badań jest idealnym połączeniem w celu optymalizacji regeneracji po wysiłku. Posiada również witaminy i minerały. 

 

 

źródło:victoryendurance.com

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

pixel